zakupy

Kup na stronie.

Zamów telefonicznie: 512549446, 322105558 po godz. 14.30

lub przez e-mail sklep@trawy.com.pl

Promocje
Zielona Pustynia -na suszę
Zielona Pustynia -na suszę
538,00 zł 499,00 zł
łączka przeciw KLESZCZOM I KOMAROM /50 M2
łączka przeciw KLESZCZOM I KOMAROM /50 M2
52,00 zł 46,00 zł
szt.
Produkt dnia
Producenci

Nawozy i preparaty do pielęgnacji trawników

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Organiczny nawóz do trawy i wiele innych

Pielęgnacja trawnika obejmuje (oprócz koszenia) także jego regularne nawożenie. Dostarczenie trawie niezbędnych składników pokarmowych oraz mikroskładników jest gwarancją, że trawa będzie ozdobą naszej posesji. W ofercie naszego sklepu posiadamy liczne nawozy do trawników o bogatym składzie.

Azot pomaga roślinom w fazie wzrostu, a zarazem decyduje o zielonej barwie trawy. Fosfor stymuluje rozwój układu korzeniowego, co jest ważne w przypadku nowo zakładanych trawników. Potas zwiększa odporność na chłody i pomaga przetrwać suszę. Magnez wspiera proces fotosyntezy. Niektóre nawozy trawnikowe mają innowacyjny skład. Wzbogacono je o aminokwasy, witaminy lub ekstrakt z alg morskich, co również korzystnie wpływa na wzrost, krzewienie oraz kolor trawy.

Nawozy trawnikowe długo działające

Nawożenie trawy, to działanie wymagające systematyczności. Klienci, którzy chcą osiągnąć jak najdłuższy efekt swojej pracy, wybierają najczęściej nawozy długo działające. Tego typu preparaty są skuteczne nawet do 6 miesięcy od zastosowania. Taki nawóz do trawników zastosowany jesienią pomoże roślinom korzystać ze składników pokarmowych we wczesnej fazie wegetacji wiosennej. Główną zaletą nawozów długo działających jest właśnie zapewnienie trawie prawidłowej wegetacji po wiosennym przebudzeniu. Ponadto bardzo dobrze nadają się do zasilenia podłoża w przypadku zakładania nowych trawników. Nawozy długo działające mają formę bezpiecznych dla młodej trawy granulek.

Nawóz do trawników zwalczający mech

Aby zapobiegać lub zwalczać pojawiający się w trawie mech, należy zastosować specjalistyczne nawozy. Do trawy z mchem najodpowiedniejszy będzie preparat zawierający w swoim składzie żelazo. Ten łatwo przyswajalny przez rośliny pierwiastek wypiera mech z trawy oraz ogranicza kiełkowanie jego zarodników przez kilka miesięcy. Nawóz do trawy z mchem dostępny w naszym sklepie mają postać granulek lub płynnego preparatu. Oprócz tego, że skutecznie eliminują niechciany mech z ogrodu, posiadają także właściwości odżywcze. Zawartość innych składników dodatkowo gwarantuje silny wzrost trawy i jej piękny wygląd. Nawóz do trawników typu „antymech” ma więc podwójne działanie.

Nawozy do trawy jesienne – jak stosować?

Wszystkie nawozy do trawników, które oferujemy w naszym sklepie, należy stosować zgodnie z zaleceniami producentów. Nie należy przekraczać ani zaniżać zalecanych dawek. Może to niekorzystnie wpłynąć na kondycję trawnika. Preparaty dostępne w granulkach należy rozsypać w sprzyjających warunkach atmosferycznych, czyli zawsze na suchy liść — a potem podlać (lub przed deszczem). Zwykle unikamy suszy. Nawozy trawnikowe stosujemy zwykle od marca do końca października, co obejmuje pełen okres wegetacji roślin. Systematycznie stosowany nawóz do trawników pozwoli cieszyć się piękną i zdrową trawą przez cały ten czas. Ponadto niektóre jesienne nawozy do trawy chronią rośliny również przed chłodną zimową aurą.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą organicznych nawozów do trawy. W Centrum Trawy znajdą Państwo sprawdzone produkty o najwyższej skuteczności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl